📦 Uzmanību! Iespējama pasūtījumu kavēšanās. Vairāk informācijas
📦 Uzmanību! Iespējama pasūtījumu kavēšanās. Vairāk informācijas
Latvia

Elektrisko skrejriteņu uzlāde - viss, kas jums jāzina

Populārs, viegli pielāgojams pilsētas kustībai un pat videi draudzīgs - izbaudi savu jauno pirkumu un fokusējies uz jaunām braukšanas paņēmieniem, līdz tas tiek izkrauts, un tu atrodies starp daudziem, kuri zina, kā lietot skrejriteņus un līdzīgas ierīces, bet nezina daudz. par to struktūru. Lai turpinātu bez problēmām izbaudīt savu skrejriteni un neierobežotu kustību pilsētā, esam sagatavojuši saīsinātu ceļvedi, kas papildināta ar padomiem no prakses, kurā atradīsi visu, kas jāzina, lai pareizi uzlādētu savu elektrisko skrejriteni vai velosipēdu.

Pasaules elektrisko skrejriteņu tirgus ir aptuveni 20 miljardu dolāru vērtībā, un šo transportlīdzekļu pirkumi ir nepārtraukti pieauguši kopš 2016. gada. Motorizētie skrejriteņi un velosipēdi ļauj ceļot ekonomiski un ekoloģiski, un pārslogotās pilsētās šāds transportlīdzeklis bieži vien ļauj sasniegt savu galamērķi ātrāk nekā braucot ar automašīnu. Kad elektriskā skrejriteņa vai velosipēda akumulators ir izlādējies, tas, protams, būs jāuzlādē. Akumulatora uzlādes līmeni var paredzēt pēc iebūvēta indikatora vai vienkārši jūtot, ka dzinējs vairs nevelkas. Cilvēki, kuri ikdienā izmanto savu skrejriteni, sāk viegli paredzēt attālumu, ko var veikt: likumsakarīgi, ka kopējais nobrauktais attālums būs mazāks nekā braucot ar mazāku ātrumu.

Akumulatoru uzlādēšanai vislabāk ir izmantot ražotāja nodrošināto lādētāju, taču, ja oriģinālais lādētājs sabojājas vai aizmirstas, būs jāizmanto cits – tam ir vairāki nosacījumi. Lai gan šādi lādētāji izskatās kā vienkārši galddatoru barošanas avoti (barošanas adapteri), parasti tie nav piemēroti akumulatoru uzlādei. Izvēloties nepareizu akumulatora lādētāju, akumulators ne tikai neuzlādēsies, bet sliktākajā gadījumā var sabojāt akumulatora uzlādes-izlādes vadības bloku (BMS) vai pat izraisīt ugunsgrēku. Turklāt nepareizi uzlādēts akumulators ātrāk nolietojas. Tātad, kā izvēlēties pareizo lādētāju?

 

 • Lādētāja jauda, mērīta vatos, W (dažreiz pilna jauda voltos, VA);

 • Lādētāja izejas strāva, mērīta ampēros, A;

 • Lādētāja izejas spriegums, mērīts V;

 • Ne vienmēr tiek nodrošināta lādētāja jauda, pietiek, ja ir zināms izejas spriegums un strāva;

 • Savienojuma veids;

 • Kontaktu skaits savienotājā.

 

Lādētāja etiķešu skaidrojums

Tālāk ir sniegti daži populāru lādētāju etiķešu piemēri un detalizēti to galveno parametru skaidrojumi. Tas ir jāzina, pasūtot lādētāju skrejritenim, elektriskajam velosipēdam. 

Šajā attēlā redzamais lādētājs ir paredzēts (1) litija jonu akumulatoru uzlādēšanai. Izejā ir (2) 42V, strāva (3) - 2A, (4) tikai iekšējai lietošanai. Pieejamie līdzstrāvas savienotāju veidi (5): Tam ir pievienots trīs kontaktu savienotājs, tiek izmantoti tikai divi kontakti, kas nozīmē, ka akumulatora uzlādi kontrolē skrejritenī uzstādītais BMS. Ir izskaidrotas LED indikatora vērtības (6).

Cipari 7 un 8 norāda, kā jāmēra un jānofotografē savienotāja veids un kontaktu izkārtojums.

Šis lādētājs ir paredzēts svina-skābes akumulatoru uzlādēšanai ar izejas spriegumu 24V, maksimālo strāvu 1,5A un jaudu 36VA. Lietošanai iekštelpās. Apakšā ir divas krāsainas gaismas diodes: sarkana nozīmē uzlādi, zaļa nozīmē, ka akumulators ir uzlādēts. (9) Uzlādes procesu kontrolē pats lādētājs, parasti ir izplatīti lādētāji ar 2-3 uzlādes soļiem.

Svina-skābes akumulatorus arvien retāk izmanto skrejriteņu uzlādēšanai. Lai gan tie ir daudz lētāki nekā tādas pašas jaudas litija akumulatori, tiem ir mazāk darba ciklu un tie ir smagāki. Svina-skābes akumulatorus izmanto tikai lētākos motorolleru modeļos.

 

Pareizo lādētāju izvēlēsimies ātrāk, ja uz mūsu veikalu atnesīsiet bojātu vai vismaz fotogrāfiju ar tehniskajiem parametriem uz lādētāja un līdzstrāvas savienotāja. Tas ir jāfotografē no vairākiem leņķiem, pievienojot milimetru lineālu, lai noteiktu izmēru. Ja esat pazaudējis savu veco lādētāju, mēģiniet pēc iespējas precīzāk pastāstīt vadītājam skrejriteņa vai elektriskā velosipēda modeli un nofotografējiet uzlādes savienojumu.

 

Padomi elektrisko skrejriteņu vai velosipēdu uzturēšanai

 • Neatstājiet pilnībā izlādētu akumulatoru uz ilgu laiku (svina-skābes akumulatori ir īpaši jutīgi).

 • Svina-skābes akumulatoru nav vēlams izlādēt līdz 100%, jo šis darbības režīms ievērojami samazina darba ciklu skaitu. Tas pats attiecas uz litija baterijām.

 • Lētākos modeļos, kas izmanto vairākus sērijveida svina akumulatorus, netiek izmantotas balansēšanas ierīces, tāpēc ilgtermiņā nelielu elektrisko parametru atšķirību dēļ akumulatori kļūst nesabalansēti – daži akumulatori netiek pilnībā uzlādēti, bet citi tiek pārlādēti. Rezultāts ir a kopējā pieejamā enerģijas daudzuma samazinājums. Šajā gadījumā, lādējot katru akumulatoru atsevišķi ar ārēju lādētāju, sanāk nedaudz ietaupīt.

 • Skrejriteņus vai elektriskos velosipēdus ar akumulatoriem sezonas beigās nav ieteicams glabāt ārā. Aukstums bojā akumulatorus, bet mitrums – vadības elektroniku. Pirms ziemas svina-skābes akumulatoru vēlams izņemt no motorollera, elektriskā velosipēda vai bērnu automašīnas, pilnībā uzlādēt un uzglabāt telpā, kur temperatūra būs no + 10 ° C līdz + 20 ° C. Saskaņā ar šiem noteikumiem apstākļos svina-skābes akumulatoru ieteicams uzlādēt pēc 6 mēnešiem.

 • Ja ziemā atstājat pilnībā izlādētu akumulatoru, tas nebūs izmantojams pavasarī. Jūs varat viegli izmērīt kritisko akumulatora izlādes līmeni mājās (svina-skābes akumulatoru var izmērīt ar vienkāršu multimetru): ja 12V nominālais akumulators pēc ziemas uzrāda mazāk par 11V, akumulators ir pilnībā izlādējies. Neglabājiet to aukstumā. Ledus var saplēst akumulatora tvertni un no akumulātroa var iztecēt skābe.

 • Ļoti bieži var pamanīt, ka klienti ar skrejriteņiem ar litija akumulatoriem sūdzas, ka pavasarī vairs nav varējuši uzlādēt savu ierīci, kas rudenī vēl darbojās labi, vai arī ievērojami samazināts tās attālums. Viens no iemesliem var būt tas, ka ziemas laikā akumulators ir pilnībā izlādējies un motorollera akumulatora vai tā lādētāja BMS vairs neatrisinās zemsprieguma dēļ, vai vienkārši dažas akumulatora šūnas ziemas laikā nelabojami sabojājas. Šajā gadījumā lādētāja nomaiņa nepalīdzēs, pārbaudiet akumulatora stāvokli. Litija baterijas jāpārbauda speciālistam. Kā jau minēts, litija akumulatoriem ir daudz priekšrocību, taču, lai tie kalpotu ilgi un uzticami, ir jāievēro noteikti nosacījumi:

 1. Neizmantojiet skrejriteni ziemā, vispiemērotākā temperatūra ir no 10°C līdz 35°C.

 2. Nekad neizlādējiet akumulatoru pilnībā, atstājot vismaz 10% no atlikušās jaudas.

 3. Sagatavojot akumulatorus ilgākai uzglabāšanai, pietiek tos uzlādēt līdz 80%, uzglabājot pilnībā uzlādētu litija akumulatoru ilgāku laiku, tas ātrāk noārdīsies.

 4. Neatstājiet lādētāju pieslēgtu pēc tam, kad akumulators ir pilnībā uzlādēts.

 5. Drošības nolūkos neatstājiet lādētāju pieslēgtu uz nakti.

Pareizi lietojot, svina-skābes akumulatori darbojas 300 līdz 500 ciklu un litija baterijas 800 līdz 2000 ciklus (atkarībā no litija akumulatoru tehnoloģijas). Tas gan nenozīmē, ka akumulatori pārstās darboties pēc tik daudziem cikliem, taču to ietilpība un attālums sāks būtiski samazināties. Lietotājam ir jāizlemj, kad nomainīt akumulatoru, taču, ja skrejritenis nobrauc pusi attāluma nekā jaunais, ir pienācis laiks to mainīt.

 

Akumulatoru jaunināšana skrejritenim, izmantojot svina-skābes akumulatorus, maksās € 40-60 (ja skrejritenis ir aprīkots ar diviem 7,2Ah). LEMONA electronics var piedāvāt plašu svina akumulatoru un to lādētāju izvēli:

 

Litija bateriju jaunināšana atkarībā no modeļa var maksāt no € 200 līdz € 500, un tā var būt pat uz pusi mazāka par motorollera cenu. 

 

Litija akumulatora lādētājs:


Mēs sameklēsim risinājumu katram klientam!

Mēs piedāvājam plašu preču sortimentu mūsu internetveikalā. Nevarat sameklēt īsto risinājumu vai ir citi jautājumi? Sazinieties ar mums!


Kontakti fiziskām personām

+371 6760 5495 vai [email protected]

Kontakti juridiskām personām

[email protected]