Latvia

Kā izvēlēties Jūsu vajadzībām atbilstošu UPS?

Kā izvēlēties Jūsu vajadzībām atbilstošu UPS?

Nepārtrauktās barošanas avoti (UPS) tiek izmantoti, lai aizsargātu iekārtas no strāvas padeves problēmām: krasām jaudas izmaiņām, strāvas padeves pārtraukumiem un citiem faktoriem. UPS ļauj iekārtai darboties - vismaz īsu laiku - pat galvenā enerģijas avota zuduma gadījumā. Tas ir īpaši svarīgi jomās, kurās nepieciešama augsta precizitāte, piemēram, medicīnā un telekomunikācijās, kā arī strādājot ar iekārtām, kuras var sabojāt strāvas pārspriegums, var tikt zaudēta informācija vai pat apdraudēta veselība.

Šobrīd tirgū ir gana plaša UPS iekārtu izvēle, un šajā rakstā tiks atspoguļots - kā izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko UPS, kādas ir to atšķirības un kam jāpievērš uzmanība to iegādājoties.


Aplūkosim galvenās elektroenerģijas padeves problēmas

Iespējams, galvenais jautājums, uz kuru jums būs jāatbild, izvēloties pareizo UPS, ir tas - ar kādām barošanas problēmām jūs saskaraties. Tās varētu būt:

  • Harmoniskie kropļojumi ir sinusoidālas maiņstrāvas izkropļojumi, ko izraisa elektrotīklā strādājoša iekārta vai kas rodas no konkrēta elektroenerģijas avota. Šie kropļojumi neietekmē parasto aprīkojumu, bet, ja strādājat ar īpaši jutīgu aprīkojumu, jums būs nepieciešams UPS, kas piedāvā šāda veida aizsardzību.
  • Frekvences svārstības ir vēl viena problēma, kas sastopama darbā ar nestabiliem barošanas avotiem (visbiežāk - vietējiem mazjaudas ģeneratoriem). Iekārtas darbības traucējumi rodas, ja frekvence svārstās vairāk nekā pieļaujams (piemēram, mainās maiņstrāvas indukcijas motoru ātrums).
  • Frekvenču troksnis. Troksnis elektrolīnijās, ko izraisa ūdens vai līnijas fiziskie bojājumi, kas var nelabvēlīgi ietekmēt jūsu iekārtas darbību.
  • Pārspriegumi rodas, ja ķēdes spriegums ir augstāks, nekā to prasa jūsu aprīkojums, bet nav pietiekami augsts, lai iedarbinātu aizsardzību pret pārspriegumu.
  • Īslaicīgs sprieguma kritums rodas, ja spriegums uz īsu brīdi nokrīt zem optimālā līmeņa, kas norādīts jūsu iekārtas tehniskajās specifikācijās.
  • Tie elektroapgādes traucējumi, ko izraisa liels elektroenerģijas pieprasījums (līdzīgs vai lielāks nekā elektroapgādes uzņēmuma jauda). Pie šādām jaudām, elektroapgādes uzņēmums var apzināti samazināt elektroenerģijas plūsmu, lai izvairītos no pilnīgas strāvas padeves pārtraukuma. Lai gan tas ir pilnīgi loģisks solis no piegādātāja puses, jūsu iekārtai tas nozīmē nepietiekamu barošanas jaudu un iespējamus iekārtas bojājumus.
  • Elektrības padeves pārtraukums rodas, ja elektroapgādes uzņēmums vairs nevar piegādāt jums elektroenerģiju strāvas padeves pārtraukuma, negadījumu vai tīkla bojājumu dēļ.
  • Pārspriegums rodas, ja īslaicīga lielas enerģijas plūsma ieplūst elektrolīnijā. Pērkona negaiss ir biežs šīs parādības cēlonis.

Vairumā gadījumu, kad runa ir par strāvas padeves pārtraukumiem, tiek ņemts vērā tikai pilnīgs strāvas padeves pārtraukums. Diemžēl barošanas avotā ir daudz citu anomāliju, kas var ietekmēt optimālos barošanas apstākļus un vienlaikus arī jūsu aprīkojumu.

Identificējiet visas elektroenerģijas piegādes problēmas un izveidojiet sarakstu ar tām, kas, jūsuprāt, ir visvairāk attiecināmas jūsu gadījumam, notiek visbiežāk, un var lielākā mērā ietekmēt jūsu iekārtas darbību. Izvēlieties UPS veidu, kas vislabāk nodrošinās šāda veida problēmas risinājumu, paturot prātā to, ka praktiski jebkurš produkts ir jutīgs pret tīkla/sprieguma svārstībām.


UPS veidi

UPS iedalās vairākās kategorijās.


Nelineārie (offline) UPS

Šāda veida UPS ir paredzēts, lai aizsargātu iekārtu no dažāda veida barošanas problēmām, kuras atrisina Offline UPS, un papildus tam ir aizsardzība pret pārspriegumu un zemo spriegumu. Līnijas (Line interactive) tips tiek izvēlēts, ja nepieciešams aizsargāt jutīgu aprīkojumu vai nodrošināt, ka pievienotā iekārta saņem stabilu un drošu spriegumu.


Interaktīvie (Line interactive) UPS

Interaktīvā (Line interactive) tehnoloģija ir nelineāru (offline) un lineāru (online) sistēmu kombinācija -invertora / uzlādes kontrolieris veic divas funkcijas: normālas barošanas laikā uzlādē akumulatoru no tīkla un kontrolē izejas spriegumu (automatic voltage regulation, AVR), un strāvas padeves pārtraukuma gadījumā darbojas kā parasts (offline) invertors. Slodzes ziņā šis darbības princips ir tuvs UPS, kuras pamatā ir lineārā (Online) tehnoloģija.

Salīdzinot ar nelineāru (bezsaistes) UPS, interaktīvais UPS piedāvā uzlabotu strāvas aizsardzību.

Tipiskas interaktīvā tipa (Line interactive) tehnoloģijas UPS shēma


Lineārie (Online) UPS

Šis tips piedāvā aizsardzību pret visām iepriekš uzskaitītajām problēmām, ieskaitot harmoniskos kropļojumus, frekvences izmaiņas un līnijas troksni. Šāda veida UPS nodrošina jūsu iekārtai pēc iespējas tīrāku jaudu bez jebkādiem - pat īsiem - pārtraukumiem un saglabā optimālos jaudas iestatījumus.

Kad UPS tiek darbināts ar strāvas padevi, to darbina strāvas taisngriezis, un baterijas paliek uzlādētas. Elektroapgādes traucējumu gadījumā invertora jauda no līdzstrāvas padeves tiek pārnesta uz akumulatoru bez pārtraukuma pie UPS izejas. Tam ir arī visi filtri un jaudas kvalitātes parametru uzraudzība, tāpēc troksnis, sprieguma svārstības vai citu parametru izmaiņas tiek atdalītas no slodzes.  Lineārie (Online) UPS ir īpaši noderīgi jutīgas un kritiskas iekārtas barošanai.

Dažiem barošanas avotiem ir APFC (aktīvās jaudas koeficienta korekcija), tas ir noderīgi, jo ļauj ierīcei nepārtraukti uzraudzīt gan slodzes kapacitatīvās, gan induktīvās sastāvdaļas. Tas nozīmē, ka ir iespējams pielāgot enerģijas daudzumu atbilstoši slodzei. Tomēr ne visiem UPS ir APFC funkcija, kas būtiski ietekmē barošanas avotu izvēli.

Pēc efektivitātes barošanas avoti tiek iedalīti: bronzas, sudraba un zelta. Šis vērtējums parāda efektivitāti, ar kādu barošanas avots pārveido strāvu no maiņstrāvas tīkla uz līdzstrāvu. Izmantojot UPS ar APFC, jūs varat izmantot barošanas avotus ar zemākiem PFC vērtējumiem vai bez tiem.

Tipiska Online UPS tehnoloģijas shēma


Izvērtējiet, cik lielas jaudas UPS ir nepieciešams jūsu iekārtai

Ņemot vērā to, ka UPS rezerves jauda ir atkarīga no akumulatoriem, jums būs jāizvēlas darbības laiks, ko dažreiz dēvē par "minimālo darbības laiku", t.i. cik ilgi UPS turpinās piegādāt elektroenerģiju jūsu iekārtai pēc strāvas padeves pārtraukuma. Šo skaitli parasti izsaka minūtēs (5, 30 vai pat 90). Lai uzzinātu, kāds minimālais darbības laiks jums nepieciešams un kādu jaudīgu UPS izvēlēties, atbildiet uz dažiem jautājumiem:

  • Vai jūsu reģionā bieži notiek elektroenerģijas padeves pārtraukumi?
  • Ja tie notiek, kādu laika posmu parasti tie ilgst?
  • Vai izmantosiet UPS personīgai lietošanai vai uzņēmējdarbībai?

Jāņem vērā arī tas, ka UPS ir jānodrošina barošana pietiekami ilgu laiku, lai nodrošinātu drošu izslēgšanu, tostarp informācijas glabāšanu un iekārtu izslēgšanu, kā to paredzējuši piegādātāji, lai novērstu darba vai datu, nebojātu iekārtu zudumu.

Darbojoties jomās, kurās notiek regulāri strāvas zudumi, būtu nepieciešams apsvērt investīciju lielākas ietilpības iekārtās. Teritorijās ar regulāriem vai ilgstošas strāvas zudumiem, būtu jāizmanto UPS ar ilgāku darbības laiku.

FSP FP600 nodrošina pietiekami daudz rezerves darbības laika personīgai lietošanai un spēlēm, savukārt FP800 un FP1000 modeļi nodrošina nedaudz ilgāku darbības laiku.

Lielāki UPS, piemēram, FP1500 un FP2000, ir vairāk piemēroti komerciālai lietošanai.


Izvēlieties, vai jums ir nepieciešama tīra sīnusa strāva no UPS

Elektroenerģija tiek piegādāta tīklam maiņstrāvas sinusa viļņa veidā. UPS sistēmas nodod šo modeli jūsu iekārtai elektroenerģijas darbības laikā. Tomēr lētākām UPS izejām ir tikai simulēts sinusa vilnis. Ja jūsu iekārta ir ārkārtīgi jutīga, iesakām pārbaudīt, vai tai nepieciešama modificētā sīnusa via tīrā sīnusa strāva.

FSP, uzticams LEMONA electronics partneris, piedāvā pat vairākus modeļus ar modificēto sīnusa strāvu, kas atbilst standarta vajadzībām: iFP 600/800 un iFP 1000/1500/2000.


Kopsavilkums

Izvēlētajam UPS jāatbilst jūsu aprīkojuma tehniskajām prasībām, un UPS + aprīkojuma kombinācijai jāatbilst efektivitātes prasībām slodzes apstākļos. Jāatzīmē arī funkcionālās prasības, piemēram, trauksmes signāli, sakaru protokoli vai integrācija.

Mēs ceram, ka mūsu padomi palīdzēs jums izvēlēties piemērotāko UPS, un, ja jums joprojām ir šaubas, sazinieties ar mums vai apmeklējiet tuvāko LEMONA elektronikas veikalu, un mūsu eksperti labprāt sniegs jums personalizētu konsultāciju.



FSP UPS produkti


Mēs sameklēsim risinājumu katram klientam!

Mēs piedāvājam plašu preču sortimentu mūsu internetveikalā. Nevarat sameklēt īsto risinājumu vai ir citi jautājumi? Sazinieties ar mums!


Kontakti fiziskām personām

+371 6760 5495 vai [email protected]

Kontakti juridiskām personām

[email protected]