Latvia

Sniedzam padomu, kā izvēlēties LED

No pirmā acu skatiena iegādāties LED lentes var šķist sevišķi vienkārši, taču, ieraugot to bagātīgo klāstu, sākat domāt citādāk? Tiecoties, lai Jūs izvēlētos izstrādājumu, kas atbilstu Jūsu vajadzībām, nepieciešamo gaismas veidu un daudzumu, izveidojām iegādes gidu, kurā apskatīti svarīgākie LED lentu parametri!

Instalācija. Vispirms ir vērts noteikt, cik LED lentes būs nepieciešams instalācijai, kur to montēsit un kādos posmos? Vai lente nepieciešama dekoratīvam akcenta apgaismojumam vai tā tiks izmantota vispārējai līnijveida telpas apgaismojumam? Varbūt būs nepieciešams izturības pret ūdeni īpašības? Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs izsverot arī citus LED lentu parametrus.

Aizsardzības līmenis. Ja LED lenti plānojat montēt laukā vai telpās, kur ir mitrums un ir iespēja saskare ar ūdeni, izvēlieties lenti ar IP67 aizsardzības līmeni, sevišķi, ja tā netiks montēta profilā. Citos gadījumos meklējiet IP20 aizsardzības līmeņa lentes. 

Veids un krāsas temperatūra. Kāda gaisma būs nepieciešama? Vienkāršākās LED lentes ir vienkrāsas baltas krāsas. Biežākie sastopamie toņi: 3000K (silti balta), 4000K (neitrāli balta), 6500K (auksti balta). Siltāks apgaismojums ieteicams viesistabā, guļamistabā vai citur, kur ir nepieciešamība radīt omulīgu un atslābinošu atmosfēru. Tostarp aukstāka balta gaisa piemērotāka vannas istabās, darba kabinetos, ofisos vai tur, kur labs apgaismojums ir sevišķi būtisks.

Vairāk funkcionalitātes piešķir regulējamu toņu balta LED lente (angļu val. Tunable white), kuru iespējams regulēt no silti līdz auksti baltas krāsas toņiem. Tāds apgaismojums kļūst arvien populārāks, jo, attiecīgajā diennakts laikā to var pielāgot cilvēka bioloģiskā pulksteņa ritmam!

Lentes, kas maina krāsas, tiek sauktas par RGB – šīs lentes var attēlot jebkādu sarkanas, zaļas un zilas krāsas kombināciju. Savukārt tiem, kuri vēlas gan krāsas, gan īstu baltu, piedāvājam meklēt RGBW kombinētu LED lentu.  

Krāsu atjaunošanas indekss (CRI). Tas ir rādītājs, kas raksturo, cik precīzi tādā gaismā tiks izstarotas gaismas. Jo šis rādītājs augstāks, jo dabīgāk krāsas izskatīsies tādā gaismā. Parasti daudzās aplikācijās tiek izmantots CRI>80 rādītājs. CRI>90 biežāk tiek piedāvāts komerciālam tirdzniecības vietu apgaismojumam.

LED daudzums, spriegums un jauda. Lai iegūtu pēc iespējas lielāku gaismas daudzumu un vienmērīgu gaismas līniju, ieteicams izvēlēties pēc iespējas blīvāku LED lenti. Taču nevajadzētu aizmirst izvērtēt arī jaudu. Atsevišķos gadījumos lielākas jaudas, bet mazāka LED diožu blīvuma lentes var būt ar labākiem gaismas plūsmas parametriem. Jāizvērtē arī tas, ka atšķirīgs LED skaits metrā un atšķirīgais spriegums nosaka atgriezuma garumu, bet tas, ņemot vērā nepieciešamās instalācijas īpašības, var būt svarīgāks parametrs, nekā pēc iespējas lielāka gaismas plūsma.

Tāpat no jaudas ir atkarīgs elektroenerģijas patēriņš, tādēļ, ja tieši šis aspekts ir būtisks, izvēles procesā izvērtējiet to. Visbiežāk LED lentu jauda tiek izmantota vienā metrā, tādēļ, lai aprēķinātu visu jaudu, sareiziniet to ar visu instalācijas garumu.

Vara daudzums. Šis parametrs ir viens no LED lentas kvalitātes indikatoriem. Jo lielāks tā daudzums, jo labāk tek elektrības strāva, garantējot pilnībā vienmērīgu gaismas spilgtumu visā lentes garumā, neņemot vērā pat ļoti augstu LED lentes jaudu. Iesakām meklēt lentu ar vismaz ar 2oz PCB vara daudzumu. Vēl labāk – ar 4 oz PCB.

Gaismas daudzums atkarīgs no garuma. Šo parametru ietekmē ne mazums jau apspriesto aspektu: LED diožu daudzums, vara daudzums, jauda, spriedze. Tāpat detaļas un to kvalitāte. Orientējoši – barojot lenti no vienas puses, pieslēgšanas garums sasniedz līdz 5 m, barojot no abiem galiem – līdz 10 m. Mūsu klāstā varat atrast sevišķi augstas kvalitātes lentes, vienas no jaunākajām AKTO PREMIUM lentes, kuras var saslēgt pat līdz 18 m, barojot no vienas puses, bet no abām – pat līdz 36 m.


Izvēlies AKTO LED lentas


Mēs sameklēsim risinājumu katram klientam!

Mēs piedāvājam plašu preču sortimentu mūsu internetveikalā. Nevarat sameklēt īsto risinājumu vai ir citi jautājumi? Sazinieties ar mums!


Kontakti fiziskām personām

+371 6760 5495 vai [email protected]

Kontakti juridiskām personām

[email protected]