Product Code: ALP.50101020100
More similar products
Sorry, we no longer have this product.
We recommend choosing from:
Other products in this category
Product description
Drill bit; for metal; Ø: 10.2mm; L: 184mm; high speed steel ALPEN-MAYKESTAG
Product code
ALP.50101020100
Supplier product description
Drill bit; for metal; Ø: 10.2mm; L: 184mm; high speed steel
Useful information
Supplier parameters
Product code
ALP.50101020100
Product ID
U-108730
Conform to the norm
DIN 340 RN
Drill diameter
10.2mm
Drill features
grind blade
Kind of drill bit
for metal
Kind of package
bulk
Length
184mm
Manufacturer
ALPEN-MAYKESTAG
Manufacturer series
MAYKESTAG
Material
high speed steel
Type of power tool accessories
drill bit
Tools application
steel
Working part length
121mm