Product Code: BI220-11/24VDC
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-7
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
23.15
2026-05-18 Estimated delivery
Delivery terms
2026-05-18 Estimated delivery
Available4 pcs
Supplier Warehouse
Product description
Relay: installation; bistable,impulse; NC + NO; Ucoil: 24VDC; BI ISKRA
Product code
BI220-11/24VDC
Supplier product description
Relay: installation; bistable,impulse; NC + NO; Ucoil: 24VDC; BI
Useful information
Supplier parameters
Product code
BI220-11/24VDC
Body dimensions
17.6x90x65mm
Contact voltage, max.
440V AC
Contacts configuration
NC + NO
IP rating
IP20
Leads
screw terminals
Manufacturer
ISKRA
Manufacturer series
BI
Max. operating current
20A
Mounting
for DIN rail mounting
number of operation modes
1
Operating temperature
-25...55°C
Rated coil voltage
24V DC