Lamp BA9s 24V 2W
Product Code: BA9S24V2W
Brand
More similar products
Price when using LEMONA+ card:
and get a discount from
0.03
(-3%)
1.01
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-19
wholesale
Min. qty: 1
Unit: pcs
Total:
1.04
Set = 10 pcs
Box = 100 pcs
Available12 pcs
Riga Store (delivery 1-2 b.d.)
Available10 pcs
Lemona Vilnius warehouse 1 (delivery 2-4 b.d.)
Available8 pcs
Lemona Vilnius warehouse 2 (delivery 2-4 b.d.)
Available12 pcs
Lemona Kaunas warehouse  (delivery 2-4 b.d.)
Available2 pcs
Lemona Klaipėda warehouse  (delivery 2-4 b.d.)
Available14 pcs
Lemona Šiauliai warehouse  (delivery 2-4 b.d.)
Available20 pcs
Lemona central warehouse (delivery 1-2 b.d.)
home deliveryHome delivery 1-2 b.d.
Shipping parcelDelivery to a DPD Pickup location 1-2 b. d.
Delivery terms
lemona shop
Pickup at LEMONA electronics store - Krasta 105, Rīgā
Pickup at LEMONA electronics store - Krasta 105, Rīgā For free
Quantity in shop
Riga Store (delivery 1-2 b.d.)
Available10 pcs
Available8 pcs
Available2 pcs
Available14 pcs
Available20 pcs
Product description
Filament lamp bayonet 24V BA9S T3 1/4 Ø10.3mm L:30mm 85mA
Specifications
SKU
47950
Weight
0.002 kg.
Barcodes
Power, W
2
Brand
Color
transparent
Current, A
0.08
Type
incandescent
Control voltage, V
24
Product code
BA9S24V2W
bulb holder
BA9s
Rated voltage DC, V
24
Rated voltage AC, V
Power., W
2
Product description generated by artificial intelligence
Bailey Lamp BA9s 24V 2W
This Bailey Lamp BA9s 24V 2W is a high-quality signal light, perfect for various applications requiring a reliable and durable 24V bulb.
Key Features:
  • Brand: Bailey
  • Type: Filament lamp
  • Base: Bayonet (BA9s)
  • Voltage: 24V DC
  • Power: 2W
  • Current: 85mA
  • Bulb Type: T3 1/4
  • Length: 30mm
Applications:
This versatile signal light is ideal for use in a wide range of applications, including:
  • Automotive signaling
  • Indicator lights
  • Instrument panel lighting
  • Other applications requiring a small, low-power 24V bulb
Why Choose Bailey?
SpecificationValue
Product NameLamp BA9s 24V 2W
CategorySignal Lights
BrandBailey
  • Name or Model Discrepancies: AI may misrepresent the product name or model.
Supplier product description
Filament lamp: bayonet; BA9S; 24VDC; 85mA; Bulb: T3 1/4; 2W; L: 30mm
Supplier parameters
Current rating
85mA
Diameter
10.3mm
Kind of bulb
T3 1/4
Kind of handle
BA9S
Length
30mm
Luminous flux
6.3lm
Manufacturer
BRIGHTMASTER
Nominal life
10000h
Operating voltage
24V DC
Power
2W