Product Code: PK22-WPW-230
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
22.55
2026-05-19 Estimated delivery
Delivery terms
2026-05-19 Estimated delivery
Available25 pcs
Supplier Warehouse
Product description
Switch position indicator; 22mm; PK22; IP54; 230VAC; 230VDC SPAMEL
Product code
PK22-WPW-230
Supplier product description
Switch position indicator; 22mm; PK22; IP54; 230VAC; 230VDC
Supplier parameters
Product code
PK22-WPW-230
Supplier's product code
PK22-WPW-230
Product ID
U-1918711
IP rating
IP54
Manufacturer
SPAMEL
Manufacturer series
PK22
Operating temperature
-25...70°C
Panel cutout diameter
22mm
Supply voltage
230V AC
Switch standard
22mm