Product Code: ONPOW91-22E10BYGR
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-4
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
22.35
2026-05-19 Estimated delivery
Delivery terms
2026-05-19 Estimated delivery
Not availableNot available
Supplier Warehouse
Product description
Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPST-NO; 300mA/24VDC; IP65; 1.5kV ONPOW
Product code
ONPOW91-22E10BYGR
Supplier product description
Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPST-NO; 300mA/24VDC; IP65; 1.5kV
Useful information
Supplier parameters
Product code
ONPOW91-22E10BYGR
Actuator colour
silver
Backlight colour
red/green
Body colour
silver
Body material
stainless steel
Button shape
flat
Contacts configuration
SPST-NO
DC contacts rating @R
0.3A / 24V DC
Illumination
LED
IP rating
IP65
Lead length
1.2m
Leads
cables
Manufacturer
ONPOW
Mechanical durability
1000000 cycles
Min. insulation resistance
1GΩ
Mounting hole diameter
Ø22mm
Number of positions
2
Operating temperature
-15...55°C
Range
20...150mm
Ring shape
rounded
Stable positions number
1
Switches features
contactless
Switching method
OFF-(ON)
Test voltage
1.5kV