Product Code: ABS07-120-32.768KH
Brand
More similar products
Price range
AmountPrice incl. VAT (pcs)
1-9
wholesale
Min. qty: 1
Multiplier: 1
Total:
0.80
2026-05-19 Estimated delivery
Delivery terms
2026-05-19 Estimated delivery
Not availableNot available
Supplier Warehouse
Product description
Generator: quartz; 32768Hz; -40÷85°C; SMD; 1.5x3.2x0.9mm; ±0ppm ABRACON
Product code
ABS07-120-32.768KH
Supplier product description
Generator: quartz; 32768Hz; -40÷85°C; SMD; 1.5x3.2x0.9mm; ±0ppm
Useful information
Supplier parameters
Product code
ABS07-120-32.768KH
Body dimensions
1.5x3.2x0.9mm
Frequency
32.768kHz
Frequency stability
±0ppm
Manufacturer
ABRACON
Mounting
SMD
Operating temperature
-40...85°C
Time stability
±3ppm/year