📦 Uzmanību! Iespējama pasūtījumu kavēšanās. Vairāk informācijas
📦 Uzmanību! Iespējama pasūtījumu kavēšanās. Vairāk informācijas
Latvia

KEMOT sprieguma stabilizatori

Kas ir elektrotīkla sprieguma stabilizators?

Tā ir ierīce, kas paredzēta, lai pie izejas kontaktligzdas pieslēgtai slodzei nodrošinātu nemainīgu spriegumu neatkarīgi no ienākošā tīkla sprieguma izmaiņām. Sprieguma stabilizators aizsargā iekārtu pret pārspriegumu vai nepietiekamu spriegumu, sprieguma lēcieniem vai svārstībām.

Tīkla sprieguma stabilizatorus var saukt par automātiskajiem sprieguma regulatoriem (AVR). Sprieguma stabilizatori tiek izmantoti, lai darbinātu dārgas, jutīgas iekārtas, kurām ir nepieciešams stabils barošanas spriegums, lai tās varētu netraucēti darboties. Šādas iekārtas, piemēram, ir medicīniskās iekārtas, kas nodrošina dzīvības funkcijas, laboratorijas iekārtas, epitaksijas reaktori, lielas iespiedmašīnas un citas.

Pašlaik tirgū ir pieejami vairāki sprieguma stabilizatoru veidi.  Tie var būt gan vienfāzes, gan trīsfāžu elektrotīkla sprieguma stabilizatori. Trīsfāžu stabilizatori ir divu tipu: sabalansētām un nesabalansētām slodzēm. Esot nestabilam elektrotīkla spriegumam, var rasties jutīgu iekārtu bojājumi, veicot mērījumus, var iegūt neprecīzus mērījumus, pārtraukt reakcijas epitaksijas procesa laikā, kas var radīt ievērojamus finansiālus zaudējumus.

Izvēloties sprieguma stabilizatoru, ir jānoskaidro, kāda tipa sprieguma stabilizators ir nepieciešams: vienfāzes vai trīsfāžu, kā arī jāņem vērā pielietojums un nepieciešamā jauda (KVA).

Sprieguma stabilizatori, kuros stabilizē izejas spriegumu, parasti ir trīs tipu:

  • veicama manuālā veidā vai pārvaldāma, izmantojot releju;
  • veicama ar elektromehānisko pārnesumu;
  • veicama ar elektroniskās jaudas vadības ķēdēm.

Releja sprieguma stabilizators

Releja tipa sprieguma stabilizatori darbojas, pārslēdzot relejus: relejs savieno vienu no transformatora izejām ar slodzi. Šāda tipa sprieguma stabilizatoriem ir elektroniskā ķēde un releju komplekts pie transformatora. Elektroniskā ķēde izlīdzina izejas spriegumu ar etalona vērtību un pārslēdz attiecīgo releju, lai savienotu vajadzīgo transformatora vijumu skaitu pie izejas. Šie stabilizatori ir populāri zemas klases ierīcēs, jo tiem ir neliels svars un zema cena, taču tiem ir daži ierobežojumi: lēna sprieguma korekcija un zemāka uzticamība.

Sprieguma stabilizatori ar elektromehānisko piedziņu  

Sprieguma stabilizatori ar elektromehānisku pārnesumu sprieguma korekcijai izmanto elektromotoru. Šie stabilizatori sastāv no elektromotora ar pārnesumu, sprieguma paaugstināšanas transformatora, autotransformatora ar pārnesumu vadāmu slīdni, vadības ķēdes un motora vadības ierīces. Šāda tipa stabilizatoros elektroniskā vadības ķēde, konstatējot sprieguma svārstības, darbina motoru, kas pārvieto autotransformatora slīdni. Sprieguma stabilizatoros ar elektromehānisku pārnesumu izmanto mikroregulatoru vai procesoru, lai nodrošinātu to, lai vadības ķēde veiktu vienmērīgu izejas sprieguma stabilizāciju.

Šāda tipa stabilizatori ir ievērojami uzticamāki, vienmērīgi vada izejas spriegumu, tiem nav izejas sprieguma pārslēgšanas lēcienu.

Statiskie sprieguma stabilizatori

Statiskais sprieguma stabilizators izejas sprieguma koriģēšanai izmanto elektronisko jaudas pārveidotāju. Šī tipa sprieguma stabilizatori ir precīzāki par citu tipu stabilizatoriem. Statiskie sprieguma stabilizatori sastāv no IGBT jaudas pārveidotāja, transformatora un mikrokontroliera, mikroprocesora vai DSP (Digital signal procesing) pamatota kontroliera.

LEMONA electronics šobrīd var iegādāties KEMOT sprieguma stabilizatorus ar elektromehānisko pārnesumu. KEMOT stabilizatoros ir ierīkota aizsardzība no pārāk augsta un pārāk zema sprieguma un pārslodzes.

Izvēloties sprieguma stabilizatoru, ņemiet vērā slodzes jaudu, mēs iesakām atstāt vismaz 20 % jaudas rezervi.


Mēs sameklēsim risinājumu katram klientam!

Mēs piedāvājam plašu preču sortimentu mūsu internetveikalā. Nevarat sameklēt īsto risinājumu vai ir citi jautājumi? Sazinieties ar mums!


Kontakti fiziskām personām

+371 6760 5495 vai [email protected]

Kontakti juridiskām personām

[email protected]